×
İncele
İncele
Detaylı Bilgi

Hasta Başı Monitör Nedir?

Hastanelerin pek çok yerinde kullanılan medikal teknolojiler, insanların sağlığına bir an evvel kavuşması için önemli çözümler üretmektedir. İnsanların farklı değerlerini anlık ölçüp monitöre yansıtan bir teknoloji, hasta takibi konusunda çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Hasta hakkında yapılan anlık değerlendirmeleri 15 inç boyutunda bir ekrana yansıtan sistem, takip ve değerlendirme konusunda önemli bir çözüm ürünü olarak kendini göstermektedir. Sadece görüntü değil aynı zamanda sesli takip sistemi özelliği de taşıyan hasta başı monitör objektif sonuç ve doğru değerlendirme için uzmanlara önemli bilgiler vermektedir. Hastalar kontrol altında tutulurken onların yaşamsal değerini takip etmek çok önemlidir. Sağlık sektöründe kullanılan teknoloji ile bu alanda önemli başarılar elde etmek mümkün olmuştur. Bu kaliteli teknolojinin özellikleri içinde bulunan;

 • EKG Görüntüsü
 • ST Segment Ve PVC Analizi
 • Spo2 Ölçümü
 • RR Ölçüm
 • TEMP Ölçümü
 • NIBP Ölçümü
 • Multigaz Ölçümü
 • Non-İnvaziv Kan Basıncı
 • Etco2 Ölçümü(ETCO2,Inco2)

İşlemleri anlık olarak hasta hakkında detaylı bilgilere sahip olmayı mümkün kılmaktadır. Sağlık yatırımları için olmazsa olmaz olan bu tür teknoloji ürünleri, vermiş olduğu doru bilgiler sayesinde tedbir çözümlerinin zamanında alınmasını sağlamaktadır.

Hasta başı monitör kullanım alanları sağlık kuruluşlarında farklı bölümler olarak karşınıza gelir. Bu tür teknolojiler;

 • Standart servislerde,
 • Acil servislerde,
 • Monitörlü gözlem odalarında,
 • Yoğun bakım servislerinde,
 • Ameliyathanelerde,
 • İhtiyaç duyulan her türlü sağlık birimlerinde,

Kullanılır ve sağlık açısından verimli sonuçlar verir. Dijital bir görüntü tekniği ile pek çok açıdan sonuç kabul edilen ses ve şekiller, tedavi süreçlerini doğru şekilde yönlendirir. Yaşam kalitesine katkı yapan bu teknolojiler, sağlık sisteminin gelişimine önemli katkılar sağlamıştır. Hayati tehlike şüphesi ile bu tür cihazlara bağlı olan insanların görüntü ve grafikleri her an için iyi bir takip imkânı sağlar. Tansiyon başta olmak üzere vücut değerleri anlık takip edilen insanlar, doğru bilgiler sayesinde anlık olarak en doğru tedaviye tabi tutulurlar. Tıp ve sağlık konusunda önemli bir devrim olarak kabul edilen bu teknoloji, firmamızın uygun sunumları arasında çok önemli bir yer tutmaktadır.

Hasta Başı Monitör Ne İşe Yarar?

Hasalar rutin takip süreçleri ile gözlem altında tutulur ve bu süreçlerde en gelişmiş medikal teknolojiden yardım alınır. Anlık değerlerin takibini mümkün kılan sistem, insanların bir an sağlığına kavuşmasına önemli derecede katkı sağlar. Yaşam kalitesini ve hayat standartlarını gözlemleme noktasında, hasta başı monitör ile karşınıza çıkan çözümler, tedbir ve tedavi konusunda her zaman daha doğru sonuç verir. pandemi süreci ile tüm dünya sağlık konusunda önemli bir sınav vermiştir. Sağlık sistemine gereken önemi vermeyen ülkelerde bunun karşılığı insanların hayatı ile ödenmiştir. Bu tarz teknolojiler ülkemizde önemli yatırımlar kategorisindedir. Bu tür teknolojilere ulaşabilmek için firmamızın size sunmuş olduğu geniş imkânlardan yararlanabilirsiniz. İnsanların hayat standardını yüksekte tutma konusunda gelişmiş medikal teknoloji ürünlerimiz çok önemli bir görev üstlenmektedir.

Yatan hastalar veya yoğun bakımda bulunan hastalar için, sağlık anlamında geliştirilmiş teknoloji cihazları vardır. Firmamızın burada ortaya koymuş olduğu teknoloji sayesinde yüksek kalite standartlarından söz etmek mümkün olmaktadır. İnsanların anlık olarak takibini yapmak ve hızlı çözüm üretmek için hasta başı monitör sektörümüzün önemli çözümlerinden biri olarak karşınıza gelmiştir. Hastalık ve diğer riskli sağlık sorunlarını yaşadığınız süreçlerde, sağlığınıza kavuşmanız için kontrol altında olmanız gerekebilir. Bir çözüm olarak karşınıza gelen kaliteli teknoloji ürünlerimiz, kusursuz çalışan bir monitör yardımı ile en sağlıklı ve doğru gözlem bilgilerine ulaşmanızı sağlayacaktır.