Satış Destek Teknik Servis
×
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
Detaylı Bilgi

Yoğun Bakım Cihazları Nedir?

Yoğun bakım cihazları özellikle son 3 yıl içinde tüm dünyada çok fazla gündeme gelmiştir. Pandemi süreçleri sağlık sistemini en zorlayan süreçler olarak ortaya çıkarken, bu esnada kullanılan tıbbi cihazlar yoğun bakım ünitelerinde en önemli gereklilikler arasında bulunmuştur. Firmamızın tedarik ettiği ürünler aşağıdaki gibidir:

Pek çok farklı yoğun bakım ünitesi olduğu için, bu servislerde kullanılan malzemeler de oldukça farklı ve işlevseldir.

Doktorlar farklı sebeplerle insanların yoğun bakıma alınmasına karar verir. Ağır geçen bir ameliyat sonrası, travmatik olaylar veya kriz gibi süreçlerde, bu servis mecburi olarak kullanılır. Ağırlaşan ve nefes alma güçlüğü çeken insanların, yine bu serviste tedavi altına alındığı bilinmektedir. Firmamızın tedarik çalışmaları ile yoğun bakım için oldukça gelişmiş dijital teknolojiler, verimli şekilde kullanılmaktadır.

Hastanelerde hayatı kolaylaştıran tıbbi cihazlar pek çok farklı özelliğe sahiptir. Bunlardan bazıları stabil yapıyı kontrol için kullanılır. Bazı cihazlar ise yaşam desteği veya tedavi amaçlı olarak kullanılır. Tıbbi cihaz ve medikal ürünlerin ortaya çıkışında çok hassas ve önemli teknoloji kullanılır. Ölçüm cihazlarının yanı sıra, destek ve tedavi cihazları çok önemli görev üstlenir. Donanımlı hastanelerde bulunan ve insanların ulaşması gereken medikal cihaz ve ürünler, hastalar hakkında doktorlara en doğru bilgiyi ve fikri verir. Garantili ve kaliteli marka ürünleri ile sağlık kuruluşlarının bu türden ihtiyaçları, firmamızın girişimleri ile karşılanmaktadır.

Yoğum Bakım Üniteleri Nelerdir?

Yoğun bakım yıllardan beri insanları korkutan bir yer olmuştur. Genelde sağlık problemi fazla olan insanlar bu servise alınmıştır. Yine de bu servisin çok fazla insan hayatı kurtardığını unutmamak gerekir. Sağlık sistemi içinde çok farklı yoğun bakım servisleri bulunur. Çok nitelikli medikal cihazlar kullanan servisler şunlardır:

  • Pandemi yoğun bakım ünitesi
  • Cerrahi yoğun bakım ünitesi
  • Dâhiliye yoğun bakım ünitesi
  • Pediatrik yoğun bakım ünitesi
  • Anestezi yoğun bakım ünitesi
  • Koroner yoğun bakım ünitesi
  • Travma yoğun bakım ünitesi
  • Yeni doğan yoğun bakım ünitesi

Bu servisler çok sayıda insana ev sahipliği yapmıştır. Serviste kalan ve yoğun tedavi alan insanların çok büyük bir kısmı birkaç gün içinde açık servislere geçer. Bu tedavi sürecinin başarısında serviste bulunan cihazların katkısı her zaman büyük olmuştur.

Sağlık personelinin işini kolaylaştıran teknoloji ve cihazlar, aynı zamanda insanların sağlıklı olmasına önemli derecede katkı sağlar. Sürekli olarak bakım ihtiyacı duyulan hastalarda gelişmiş cihazlar bakım ve kontrol görevi üstlenir. Gerekli ilaç, serum, kan ve diğer takviyelerin yanı sıra, yaşam destek anlamında hava ve oksijen desteği bu tür ünitelerde hastalara düzenli olarak verilir. Bu tedariki sağlayan teknoloji ile tedavi gören insanların sağlığına bir an evvel kavuşması için önemli bir fırsat ortaya çıkar. Yoğun bakım servislerinde kullanılması gereken teknoloji ürünlerimiz kendi sınıfının üst düzey ürünleridir.

Özenle tedarik edip sağlık sektörüne sunmuş olduğumuz medikal cihazlar insan hayatına değer veren bir çalışmanın sonucudur. Sağlam malzeme kullanımı ile ürünlerimizin dayanıklı ve uzun vadelidir. Sağlık sektöründe işinizi kolaylaştıracak olan her bir malzeme, firmamızın özenli tedarik çalışmaları ile size ulaştırılmaktadır. Fiyatlarımız ise piyasanın en uygun seçenekleri arasındadır.