Satış Destek Teknik Servis
×

Teklif Alın
 • Genel Özellikler
 • Teknik Özellikler
 • İndirilebilir

MV2000 EVO5; yüksek performanslı ventilasyon olanakları, kapsamlı izleme ve etkin tedavi fonksiyonları sunan güvenli ventilasyon stratejileri ile klinisyenler ve yoğun bakım uzmanları için ideal bir seçimdir. Güvenli, koruyucu ventilasyon için birden fazla seçenek sunan, sezgisel bir yoğun bakım ventilatörüdür.

Klinik hekimleri düşünülerek tasarlanan MV2000 EVO5, iş akışını kolaylaştırmanın yanı sıra, basit kullanımıyla kolay özellikli sofistike ventilasyon sağlamak için yaratılmıştır.

Algılama ve kontrol hızında benzeri görülmemiş düzeylerde olan gelişmiş bir mekanik ventilatördür. Koruyucu ventilasyon stratejilerini desteklemek için Smartweaning ve Autovent gibi oldukça benzersiz özellikler mevcuttur. Peki asıl sorulacak soru, bu kadar özelliğin hepsi birlikte aynı cihazda mıdır? Evet, aynı cihazda sunulmaktadır.

Akut ve subakut klinik ortamlarda yenidoğan, pediatrik ve yetişkin hastalar için opsiyonel olarak Trakeal ve Özofageal Basınç Monitörizasyonu sunulmaktadır. Ek olarak talep edilmesi durumunda Volumetrik Kapnograf özelliği de opsiyonel olarak eklenebilmektedir.

Yenidoğan ve çocuk yoğun bakımlarında özellikle yüksek frekanslı ve konvansiyonel ventilasyonu aynı anda barındırması nedeniyle RDS veya ARDS hasta grubunda tercih edilmektedir.

Autovent Nedir?

Solunum iş yükünü en aza indirmek için geliştirilmiş bir ventilasyon yöntemidir. Toraksın elastik ve rezistif yüklerini en aza indiren solunum sayısı ve Tidal Volüm ile hastanın solutulması esasına dayanır. Ventilatör, yetişkin bir hastanın kilosuna uygun olacak şekilde Tidal Volüm ayarlanarak solunum yaptırmaya başlar, yapılan destek miktarı %70-300 arasında ayarlanabilir. Böylece hastanın kilosu girildikten sonra ventilatörün Tidal Volüm ve frekans için en uygun solunum şekli ve hedef değerlerin otomatik olarak hesaplandığı, daha sonra da bu hedeflere ulaşmak için inspirasyon basıncı ve solunum frekansının kullanıcı müdahalesi olmaksızın ayarlandığı, gelişmiş mod Autovent tercih edilebilmektedir.

 

PV Tool Nedir?

PV Tool özelliği sayesinde cihaz basınç hacim eğrisini kullanıcının belirlediği basınç ve düşük akış değerleri ile  çizebilmektedir (cihaz en az 5 adet eğri kayıt etmektedir). Manevra sonunda cihaz normal ventilasyona devam etmekte ve iki farklı imleç ile akciğer açılma ve kapanma basınç seviyeleri belirlenebilmekte ayrıca kullanıcı bir imleç sayesinde bu eğri üzerinde ilerleyerek belirlenen noktaları ölçebilmekte ve ΔVDE-IN hacmi ve oluşan anlık kompliyansı (ortalama) ml/cmH2O cinsinden otomatik olarak ölçmektedir.

 

Gelişmiş Özellikler

 • Akıllı Kaçak Kompanzasyonu (Ototriger senk.)
 • Senkronize Aerogen Nebülizatör eklenebilme
 • Smart Weaning
 • Autovent, Nazal Yüksek Akış Terapisi, AwPRV
 • HFV (Yüksek Frekanslı Ventilasyon)
 • PV-Tool
 • Özofageal / Trakeal basınç monitörizasyonu
 • Gelişmiş ekspirasyon akış ölçüm tekniği
İncele
İncele
İncele