Satış Destek Teknik Servis
×
İncele
İncele
İncele
İncele
İncele
Detaylı Bilgi

Nazal Yüksek Akış Cihazı Nedir?

Yoğun bakım ünitelerinde çok fazla cihaz ve bağlantı bulunur. Daha derli toplu bir görüntü için insanlar önemli derecede gelişmiş ve yeni teknolojilere ihtiyaç duyar. Bu konuda çözüm için geliştirilmiş olan nazal yüksek akış cihazı oldukça verimli bir teknoloji ile insanların karşısına çıkmıştır. Firmamız medikal cihaz teknolojisi konusunda oldukça zengin bir ürün kataloğu ile karşınızdadır. Sahip olduğumuz teknoloji ile yoğun bakımda tedavi gören hastaların iyi bir tedavi imkânı bulması daha kolay olmaktadır. Oksijen oranı yeterli hava, O2 mikseri, nemlendiricili-ısıtıcılı ünite, akış ölçer ve gaz analizörünün birleşiminden oluşan bu teknoloji, hastaların yüksek akışlı oksijenden yararlanmasına olanak sağlar.

Aktif ısıtıcılı nemlendirici, ısıtıcılı devre, oksijen mikseri ve nazal kanül maskesinin bir araya gelmesinden oluşan sistem, yüksek akımla oksijen veren özelliğiyle insanların karşısına çıkmaktadır. Yoğun bir tedavi programına tabi tutulacak olan hastaların bu gelişmiş teknoloji ürünü ile şansı çok daha yüksek olacaktır. Birbirini tamamlayan bir teknolojinin oluşumunda, hem kaliteli sistemler hem de uygun malzemeler özenle kullanılmaktadır. Yoğun bir tedavi sürecinde bulunan hastaların ihtiyacını karşılamak için sağlık personelinin işini kolaylaştıran teknolojiler kullanılmaktadır. İnsanların daha sağlıklı yaşayabilmesi ve gerektiğinde en zorlu koşullarda uygun tedavi imkânından faydalanması bu tip teknolojilere bağlıdır.

Nazal yüksek akış kanülü oldukça uygun ve çok elverişli bir teknolojinin ürünüdür. İnsanların sağlığına kavuşmasında bu teknolojilerin önemli katkılarını görmek mümkün olmaktadır. Kategori örnekleri içerisindeki cihazlar aşağıdaki gibidir:

 • HF 2900
 • HFT 500
 • HFT 700
 • HFT 750

Bu ürün gruplarımız, hastaların yoğun bakımda daha emniyetli şekilde tedavi almasına katkı sağlamaktadır.

Nazal Yüksek Akış Cihazı Ne İşe Yarar?

Yoğun bakım hastalarına %99 bağıl nem sağlayan bu teknoloji, hastaların gerekli nefes ihtiyacını karşılar ve vücut ısısının olması gereken değerde olmasını sağlar. Günümüz standartlarında yoğun bakım bulunan tüm sağlık merkezlerinde bu teknolojinin olması gerekir. İnsanları hayata bağlayan bu cihazlar, aynı zamanda sonradan oluşturulacak yoğun bakım üniteleri için en önemli gereklilikler arasında bulunur.

Nazal yüksek akış kanülü tedariki konusunda firmamızın farklı örneklerinden bahsettik. Ergonomik bir tasarım olan medikal ürün, fonksiyonel yapısı ile önemli bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. İnsanların genel yaşam standartlarını yerine getirmede, sağlık kapsamındaki ürünlerin çok daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların değişik nedenlerle bu medikal ürüne ihtiyaç duyduğu bilinmektedir. Nazal yüksek akış cihazı;

 • Pnömoni (zatürre)
 • Pulmoner emboli
 • Kardiyojenik pulmoner ödem
 • Akut astım
 • Obstruktif uyku apne sendromu
 • Trakeostomili kritik hastalar
 • İnterstisyel akciğer hastalıkları

Gibi durumlarda kullanılır ve insanların sağlıklı şekilde nefes almasına yardımcı olur. Vücudun oksijen seviyesini belli bir düzeyde tutmak için bu tarz bir teknolojinin kullanım avantajlarından faydalanmak gerekir.

Medikal ürünler üzerinde yapılan çalışmalarda daha az kompleks olan ürün tasarımları yapılmaktadır. Buna ek olarak kullanım fonksiyon ve performans bakımından daha çok özellikli ürünler tasarlanmaktadır. En çok da yoğun bakım ünitesi için gerekli olan ürünler üzerinde durulmaktadır. Dijital teknolojilerle desteklenmiş olan ölçüm ve destek cihazları, insanların daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasına önemli derecede katkı sağlamaktadır. Yaşam standartlarını yükseltmesi beklenen bu tür ürün ve teknolojiler, hayatı daha kaliteli ve uzun hale getirmektedir. Sağlık gibi insanlar için en önemli olan konulardan birinde, nitelikli teknolojilerin kullanımı oldukça uygun sonuçlar yaratmıştır. Yapı itibariyle çok kullanışlı olan bu cihazlar, tedavi sürecinin daha olumlu olmasına destek vermektedir.