Satış Destek Teknik Servis
×

Teklif Alın
  • Genel Özellikler
  • Teknik Özellikler
  • İndirilebilir

Çoğu yenidoğan solunum hastalıkları prematüre yenidoğanın akciğerlerinin olgunlaşmamış (immatür) olması sonucu ortaya çıkmaktadır. Uyarmaya rağmen ilk solukta olması gereken normal süreç oluşamamaktadır. Solunum sistemi gelişmişin altındadır ve yeterli gaz alışverişi meydana gelmemektedir. Bununla birlikte, solunum desteğine ihtiyaç yoktur.

Bubble CPAP ile CPAP’ın birleşik etkileri ve hava kabarcıklarından gelen basınç osilasyonu spontan solunum yapan yenidoğanlara akciğerleri koruyucu, güvenli ve etkili solunum destek metodu sağlar.

Bubble CPAP Fonksiyonel Artık (Residuel)Kapasitesi Residual (FRC)1 Solunum yetersizliğine yol açan çoğu akciğer hastalıkları azaltılmış FRC ile ilişkilendirilmiştir. FRC’yi korumak, FRC kapanış volümü altına düştüğünde hava yolu kapanışına daha çok meyilli olan prematüre yenidoğanlar için çok önemlidir.

Bubble CPAP Yenidoğan’ın Solunum Yükünün Azaltılmasına Yardımcı Olur Kabarcıklardan oluşan basınç osilasyonları sonucu ortaya çıkan göğüs titreşimlerini incelemişlerdir. Bu incelemeye göre, bu basınç osilasyonları yenidoğanın hava yoluna tekrar verilir ve kolaylaştırılmış difüzyon ilkesi vasıtasıyla alternatif bir gaz alışveriş şekli sağlamış olabilir. Bubble CPAP’ın fizyolojik etkileri gaz alışverişini iyileştirebilir ve yenidoğanın Solunum Yükünü (WOB) azaltır. Pillow ve Travadi tarafından yapılan in vitro ölçümleri ve bubble CPAP ile bebek üzerinde yapılan in vivo ölçümler kabarcıklardan oluşan basınç osilasyonlarının yeni doğanın hava yolu ve akciğerlerine iletildiğini doğrulamıştır.

Bu sistemin içeriği ise;

Bütün sistem bir servo kontrol nemlendiricisi(humidifier), nazal prong , CPAP jeneratörü(CPAP Generator), ısıtıcı tel devreleri(heated wire circuit)  ve basınç tahliye güvenlik valfi(pressure release safety valve) ile tamamlanır. Sürekli akış kaynağı bebek ventilatörü veya uygun bir şekilde donatılmış çok amaçlı ventilatör ile birlikte kullanılan bir ısıtıcı tel devresi ile uygulanan nazal pronglar (NCPAP) tarafından yenidoğanlara ve bebeklere sürekli pozitif hava yolu basıncı uygulamak için komple sistemdir.

 

Bu kategori ile ilgili diğer ürünlere Bubble Cpap bölümünden ulaşabilirsiniz.İncele
İncele
İncele